Informácie o nás

Sme špecializovaný internetový obchod zameraný na predaj puzzle z celého sveta. Na Slovensku pôsobíme od roku 2009. Pravidelne sa zúčastňujeme svetových výstav puzzle a s viacerými výrobcami z celého sveta sa poznáme aj osobne. Momentálne spolupracujeme s viac ako 50 výrobcami puzzle z celého sveta.

Naším cieľom je ponúknuť zákazníkom čo najširšie portfólio a preto náš sortiment neustále rozširujeme a preverujeme ďalšie možnosti. Takisto sme prispôsobili aj naše skladové priestory, aby sme mali skladom čo najviac tovaru a aby ste mali Vaše vysnívané puzzle, čo najskôr doma. Nakoľko sa snažíme objednávky spracovať ihneď, puzzle ktoré máme na sklade, zvyčajne obdržíte už do 1-2 pracovných dní.

Novinky, akcie, ale aj akékoľvek zaujímavé informácie nájdete na našej oficiálnej FB stránke Puzzlemania alebo na IG Puzzlemania.eu, ktorý máme založený pre medzinárodný trh. Sledujte náš FB a dozviete sa stále niečo nové o nás ale aj všeobecne o puzzle. Takisto prostredníctvom FB organizujeme aj rôzne súťaže, kde výhrou bývajú rôzne puzzle a častokrát podľa vlastného výberu. Tešíme sa na Vás na našej FB stránke

Naša ponuka:

 1. najširšia ponuka puzzle na Slovensku- rôzne druhy puzzle: detské, drevené penové, 3D.
 2. Počet a veľkosť dielikov sú prispôsobené tak, aby sa vedeli zahrať aj Vaše najmenšie ratolesti, ale aj náročnejší Puzzlemaniaci, ktorí vyhľadávajú vyšší počet dielikov. Počet dielikov je cca od 6 až po 50 000, pričom najpredávanejšie sú stále 1000 ks puzzle, ktoré sa štandardne vyrábajú v rozmeroch 50*70 cm.
 3. Skladom mávame približne 8000 a viac puzzle rôznych tém a od rôznych výrobcov z celého sveta.
 4. Popri puzzle sme zaradili aj príslušenstvo k puzzle, ktoré Vám častokrát slúži pre uľahčenie skladania puzzle. Skvelými pomocníkmi je napríklad aj triedič dielikov, vďaka ktorému si môžete ľahko rozdeliť puzzle, či už podľa tvaru alebo farby, prípadne iných faktorov. Ďalšia úžasná pomôcka je už známa puzzle podložka vďaka ktorej sa Vám jednotlivé dieliky neutekajú a ľahko si puzzle premiestnite, prípadne zrolujete a odložíte na neskôr. Pre tých, ktorí si svoje puzzle radi vystavujú máme v ponuke aj lepidlá a rôzne rámiky. Ďalšie príslušenstvo a pomocníkov pre skladanie puzzle nájdete v sekcii Príslušenstvo. Tento sortiment stále rozširujeme tak, aby ste k Vašim vysnívaným puzzle dostali všetko, čo potrebujete.
 5. Pre Vás, milí naši zákazníci dávame raz za čas vyrábať aj špeciálnu slovenskú ponuku ako slovenské hrady, zámky, obce, jazerá a iné. Pozrite našu aktuálnu ponuku, poskladajte si puzzle s motívom nášho kultúrneho i prírodného bohatstva a odložte pre ďalšie generácie.
 6. Výber puzzle je možný u nás aj podľa výrobcu alebo autora. Momentálne spolupracujeme s viac ako 50 výrobcami Puzzle z celého sveta. Ak by ste si chceli prečítať zaujímavosti o výrobcovi, kliknite jednoducho na výrobcu, o ktorom sa chcete dozvedieť viac a prečítajte si zaujímavosti o výrobcovi priamo na našej stránke. Motív obrázku si môžete zvoliť aj podľa svetoznámych autorov ako V. Francés, Ortega, Royo, Michelangelo, Da Vinci, Monet a ďalších.

Zaujímavosti alebo čo sme sa dozvedeli priamo od našich zákazníkov:

Za účelom zlepšenia našich služieb a rôznych analýz sme sa pýtali našich zákazníkov rôzne otázky. Poďme sa teda na to pozrieť:

Pre koho puzzle nakupujú naši zákazníci najčastejšie?

 1. Až 53% našich zákazníkov skladá puzzle v kruhu rodiny. Aj preto sa puzzle radia medzi spoločenské hry a sú skvelým nápadom pre spoločné chvíle strávené s rodinou, vo dvojici alebo s priateľmi.
 2. 33% našich zákazníkov sú nadšenci puzzle si pri skladaní dielikov oddýchne a unikne tak aspoň na chvíľku každodenným povinnostiam a stresu.
 3. Puzzle je aj vhodným darčekom, nakoľko pri výbere správneho motívu nemáte čo pokaziť. Skvelé sadnú a určite potešia každého správneho Puzzlemaniaka.
 4. Preverovali sme s našimi zákazníkmi podľa čoho sa orientujú pri výbere puzzle a zistili sme, že najdôležitejším faktorom je práve výber motívu.
 5. výber puzzle od známych autorov, či už moderných (V. Francés, Ortega, Royo...) alebo starých umelcov (Michelangelo, Da Vinci, Monet...).

Aký počet dielikov sú najobľúbenejšie?

Najobľúbenejší počet dielikov je stále 1000 dielikové puzzle. Tento počet dielikov je už pre náročnejších, ktorí sa však síce chcú aj trochu potrápiť, ale zároveň a aj oddýchnuť pri skladaní puzzle. Vyšší počet dielikov ako 1000 radi skladajú už veľkí nadšenci, ktorí takto prijímajú nové puzzle výzvy. Môže to byť však ovplyvnené aj tým, že väčšina výrobcov sa sústreďuje na výroby najmä 1000 dielikových puzzle, pretože k vyššiemu počtu by potrebovali ďalšie a väčšie prístroje, čo stojí nie malé peniaze.

Aké motívy majú naši zákazníci najradšej?

Medzi najobľúbenejšie motívy patria stále nadčasové obrázky prírody, krajiniek, zvieratiek, hradov, miest a prekvapivo aj art. Zaujímavosťou je, že naši zákazníci nie vždy pozerajú na motív, ale napríklad na farebnosť obrázku a teda obľubujú veselé pestrofarebné puzzle.

Ďalšie naše služby:

 1. Dobierka v rámci Slovenska u nás spoplatnená nie je.
 2. Puzzle zasielame už do všetkých štátov EÚ a aj za jej hranice.
 3. Nenašli ste u nás puzzle, ktoré hľadáte? Napíšte nám a my preveríme, čo je v našich silách, aby ste dostali Vaše vytúžené puzzle.